.
EN / TR

Ayrıcalık arayanların vazgeçilmez adresi ...

Ayrıcalık arayanların vazgeçilmez adresi ...

Anasayfa » Alaçatı » Alaçatı'nın festivalleri
Alaçatı Ot Festivali

     Alaçatı doğasının zenginliğini, otlarının çeşitliliğini tanıtmak ve bu otlarla pişirilen geleneksel yemeklerinin kaybolmasını önlemek amacıyla her sene ‘Alaçatı OT Festivali' düzenleniyor.

İlki 2010 yılı Nisan ayında düzenlenen festival, her sene daha fazla katılımcıyla dikkat çekmektedir.

alaçatı festivali ile ilgili görsel sonucu     alaçatı festivali ile ilgili görsel sonucu     alaçatı festivali ile ilgili görsel sonucu

Alaçatı Uluslararası Balık Turnuvası

     Alaçatı suları, Türkiye'de en çok sportif balıkçı barındıran deniz haline gelmiştir.2010 yılında küçük bir organizasyon olarak başlayan ''Alaçatı Uluslararası Balıkçılık Turnuvası'', 2012 yılından beri Avrupa'nın en büyük açık deniz balıkçılık turnuvası olmuştur. Alaçatı Uluslararası Balıkçılık turnuvasının kapıları tüm amatör balık meraklılarına açık, sadece denize sevdalı ve oltaya bağlı olmanız yeterli.

Alaçatı Uluslararası Balık Turnuvası ile ilgili görsel sonucu     Alaçatı Uluslararası Balık Turnuvası ile ilgili görsel sonucu

Alaçatı Uçurtma Festivali

     Farklı, boy boy, rengarenk uçurtmaların Alaçatı semalarını süslediği festivalde bu görselliğin tadını çıkarabilir, bol bol fotoğraf çekebilirsiniz.
 ile ilgili görsel sonucu      ile ilgili görsel sonucu      ile ilgili görsel sonucu


 
yukari